Blog

Redakcja | 8 lipca, 2021 | 0 Komentarzy

Columbus Energy inwestuje w nowe projekty instalacji fotowoltaicznych

Columbus Energy wspólnie z inną spółką podpisał umowę na realizację projektu instalacji fotowoltaicznych, których łączna moc ma wynieść 96,4 MW. Projekt ten tym samym będzie jedną z największych inwestycji tego typu w Polsce.

Podpisanie umowy dotyczącej współpracy spółki z deweloperem nastąpiło w tym tygodniu. Umowa ma obowiązywać przez okres 4 lat. Każdy projekt ma być realizowany w ramach osobnej spółki celowej. Projekty instalacji fotowoltaicznych, których dotyczy umowa, są na razie na wczesnym etapie, tj. procedur poprzedzających uzyskanie warunków przyłączenia.

Spółka Columbus Energy jest jedną z największych firm na rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce. Oferuje nowoczesne i ekologiczne rozwiązania dla domów, firm i rolników. Dostarcza kompleksową obsługę klienta oraz opiekę posprzedażową. Spółka notowana jest na rynku New Connect.

W czasie realizowania pierwszych etapów projektów (do momentu uzyskania pożyczki)  Columbus będzie miał prawo pierwokupu spółek celowych realizujących projekty. Dodatkowo od momentu udzielenia pożyczki do uzyskania pozwolenia na budowę, Columbus będzie mieć możliwość nabycia poszczególnych projektów realizowanych przez partnera.

W umowie możemy przeczytać, że partner będzie dokładać wszelkich starań i wykonywać wszystkie czynności konieczne do realizacji danego projekt na własny koszt. Potrwa to aż do uzyskania przez spółkę celową pozwolenia na budowę.

Deweloper będący partnerem inwestycji po otrzymaniu ostatecznego i prawomocnego pozwolenia, musi powiadomić spółkę Columbus. Od momentu powiadomienia firma fotowoltaiczna ma 30 dni na przyjęcie oferty lub ofert sprzedaży wszystkich udziałów w danej spółce celowej.

Komentarze

Twój adres email nie będzie publikowany.