Blog

sposoby ogrzewania domu
Redakcja | 26 stycznia, 2022 | 0 Komentarzy

Sposoby ogrzewania domu

Przekształcanie swojemu dom w bardziej ekologiczną i bezpieczną dla środowiska przestrzeń, stanowi coraz częstsze zjawisko. Nie da się nie zauważyć, że duża część społeczeństwa decyduje się m.in. na energooszczędne urządzenia, czy też na pozyskiwanie energii z promieni słonecznych. Zmieniło się również nasze podejście do ogrzewania domu. Zamiast pieców węglowych, emitujących wiele szkodliwych substancji do wdychanego przez nas powietrza, decydujemy się na alternatywne rozwiązania w postaci pomp ciepła, turbin wiatrowych, czy też pieców na biomasę.

Ekologiczne rozwiązanie dla Ciebie

Systemy fotowoltaiczne generują energię dla ekologicznego domu w sposób w 100% bezemisyjny. Szacuje się, że średnio w przeciągu 30 lat eko fotowoltaika zmniejsza emisję dwutlenku węgla, jaką normalnie emitowałby dom jednorodzinny, o nawet 100 ton! Co więcej, nie tylko ogrzewa dom, ale i dostarcza do niego prąd, z którego korzystać mogą wszystkie urządzenia. Piec na biomasę czy pompa ciepła nie mają takich funkcji.

Ponadto, wcale nie jest ani aż tak kosztowna jak się sądzi. Inwestycja zwraca się zazwyczaj po ok. 8 latach, a co więcej istnieje na nią ulga termodynamizacyjna i specjalne dotacje. Eko fotowoltaika oferowana przez wiele firm jest też dostępna nawet w leasingu, czyli nie trzeba od razu wykupywać całej instalacji, a umówić się na opłacanie jej co miesiąc.

Pompy ciepła – czym tak właściwie są?

Pompy ciepła w ostatnich latach znacznie zyskują na popularności. Trudno się dziwić, bo taka technika grzewcza jest bardzo przyszłościowa. Korzystanie z pomp ciepła jest wygodne i daje pełen komfort użytkowania. Jakość zauważymy już od samego początku, od chwili zamontowania i uruchomienia instalacji. Dzięki zasilaniu ekologicznym prądem pozyskiwanym z instalacji fotowoltaicznej powodują najniższą emisję CO2. Są więc w pewnym stopniu niezależne energetycznie. Idealnym uzupełnieniem pompy ciepła jest instalacja fotowoltaiczna, dająca bezpieczeństwo stałego źródła taniej energii. Fotowoltaika to źródło energii niezależne od podwyżek, więc nie musimy się obawiać nagłego wzrostu ponoszonych kosztów.

Źródło: https://rynekinwestycji.pl/ 

Komentarze

Twój adres email nie będzie publikowany.