Blog

nowoczesna fotowoltaika
Redakcja | 11 października, 2021 | 0 Komentarzy

Polska firma Saule Technologies stworzyła ogniwa perowskitowe osiągające imponującą wydajność

Pomiary laboratoryjne wykonane przez zespół dr. Uliego Würfela w Instytucie Fraunhofer ISE potwierdzają: ogniwa fotowoltaiczne na bazie perowskitów firmy Saule Technologies mogą pracować z wydajnością 25,5% w warunkach eksploatacji przy zastosowaniach IoT, czytamy w komunikacie firmy.

To wyjątkowy moment dla Saule Technologies i duży przełom w zakresie nowoczesnej technologii fotowoltaicznej opartej na perowskitach. Pomiary zostały wykonane w warunkach odzwierciedlających rzeczywiste środowisko zastosowania urządzeń. Jednostka badawcza przeprowadzająca pomiary Fraunhofer ISE jest niezależną instytucją o niekwestionowanym autorytecie.

Nowe możliwości dla polskiej firmy

Przełomowe wyniki badań otwierają nowe możliwości biznesowe dla polskiej firmy Saule Technologies z siedzibą we Wrocławiu. Elastyczne perowskitowe ogniwa fotowoltaiczne, które produkują, doskonale nadają się do zasilania urządzeń elektronicznych w pomieszczeniach, w warunkach słabego światła, co czyni z nich idealne rozwiązanie do szeregu zastosowań Internetu Rzeczy (IoT).

Za pośrednictwem IoT sieć internetowa wychodzi poza komputery i smartfony, obejmując szerszy zakres urządzeń, które gromadzą, generują
i przesyłają informację pomiędzy sobą.

Linia produkcyjna jest już gotowa

Jak się okazuje, nowoczesne rozwiązanie jest łatwe do wdrożenia na rynku, co ważne, jako pierwsze firma na świecie Saule Technologies zdołała przenieść proces produkcji ogniw z etapu R&D na pełnowymiarową linię produkcyjną.

– „Nasza pierwsza fabryka już drukuje urządzenia perowskitowe odpowiednie dla sektora IoT. Teraz, gdy pomyślnie weszliśmy w fazę komercjalizacji, zamierzamy zwiększyć skalę naszego biznesu. Nadszedł czas na budowę nowych fabryk na całym świecie, o znacznie wyższych zdolnościach produkcyjnych, ponieważ popyt szybko rośnie. Rynek IoT będzie wart 1,1 biliona dolarów w 2025 roku i jesteśmy na to gotowi „– powiedziała dr Olga Malinkiewicz, współzałożycielka i CTO w Saule Technologies .

Okazuje się, że potencjał technologii fotowoltaicznych na bazie perowskitów jest ogromy i sięga daleko poza rynek IoT, a pierwsze komercyjne wdrożenia przyczynią się do osiągnięcia pełnych możliwości w szerokim zakresie tej technologii.

Zainteresowanie perowskitowymi urządzeniami fotowoltaicznymi dynamicznie rośnie.

 

źródło: https://sauletech.com/

Komentarze

Twój adres email nie będzie publikowany.