Blog

magazynowanie energii
Redakcja | 2 listopada, 2021 | 0 Komentarzy

Magazynowanie energii w Polsce wciąż mało popularne

Z badań portalu Oferteo.pl wynika, że w Polsce tylko 16% właścicieli fotowoltaiki magazynuję nadwyżki energii. Tymczasem dzięki takiemu rozwiązaniu można zaoszczędzić w szczególności na zasilaniu domowych urządzeń. Rozwiązanie to świetnie się sprawdza głównie w okresie jesienno zimowym, kiedy nasłonecznienie jest dość małe

Instalacje fotowoltaiczne bez magazynów energii.

Oferteo.pl przeprowadził badania wśród właścicieli instalacji fotowoltaicznych, z których wynika, że zdecydowana większość nich, bo aż 84% nie wykorzystuję w pełni możliwości technologii, ponieważ nie magazynuję nadwyżek energii. Wydajność fotowoltaiki jest zmienna, ponieważ efektywność produkcji energii ze światła słonecznego zależy od pory dnia i roku.  Magazynowanie energii pozwala uzyskać oszczędności, które przydadzą się, gdy zapotrzebowanie na nią przewyższy możliwości produkcyjne instalacji.

Do czego można wykorzystać nadwyżki energii?

Według danych zebranych przez portal Oferteo.pl, aż 64% właścicieli instalacji fotowoltaicznych wykorzystują nadwyżki energii przede wszystkim do zasilania domowych urządzeń. Kolejne dość często wskazywane odpowiedzi to rozwiązania służące do zarządzania temperaturą w domowych instalacjach: podgrzewania wody (32%) oraz do klimatyzacji (25%). Poza tym ankietowani zużywają magazynowany prąd do pomp ciepła i stacji ładowania samochodów elektrycznych. Należy podkreślić, że fotowoltaika przynosi oszczędności według 70% badanych, bez względu na to, czy magazynują oni energię.

Jak długo trwa montaż instalacji fotowoltaicznych i w których miesiącach jest najczęściej wykonywany?

Z danych zebranych podczas badania wynika, że jesień jest porą, w której najczęściej wykonywane są instalację fotowoltaiczne. Aż 19% respondentów wskazało na październik jako miesiąc wykonywanych prac w monterskich. Z kolei najmniej zleceń realizowanych jest w lutym, ponieważ tylko 3%. Montaż instalacji przeważnie trwa nie dłużej niż miesiąc. Dotyczy to aż 87% przypadków. Większość ankietowanych ocenia, że realizacja zlecenia odbyła się bezproblemowo (52%).

Komentarze

Twój adres email nie będzie publikowany.