Blog

Redakcja | 1 lipca, 2021 | 0 Komentarzy

Hymon Energy – wicelider rynku mikroinstalacji PV

W badaniu rynku fotowoltaicznego wykonanym przez Instytut Energetyki Odnawialnej tarnowska spółka zajęła drugie miejsce pod względem mocy zamontowanych w 2020 roku mikroinstalacji PV, która wyniosła blisko 76 MW. Hymona wyprzedził jedynie Columbus Energy.

Wśród mikroinstalacji fotowoltaicznych wykonanych w ubiegłym roku przez Hymon Energy zainstalowane w tym segmencie 50,4 MW pochodziło z mikroinstalacji o jednostkowej mocy do 10 kW, a 24 MW z mikroinstalacji o mocy 10-50 kW.

Do tego firma z Tarnowa w 2020 roku zrealizowała elektrownie PV o mocy od 50 kW do 500 kW łącznie na niemal 2 MW.

Całkowita liczba modułów zainstalowanych przez Hymon Energy w 2020 roku wyniosła blisko 168 tys. Prym wiodły moduły monokrystaliczne (166 tys.), podczas gdy liczba zainstalowanych modułów typu polikrystalicznego wyniosła już tylko 1,5 tys.

Hymon Energy swoją ofertę kieruje nie tylko do klientów indywidualnych, ale również realizuje zamówienia, startując w przetargach samorządowych. W ich ramach w ciągu ostatnich trzech lat w gminach i miastach spółka zamontowała ponad 4,5 tysiąca instalacji PV. W tym roku ta liczba ma się powiększyć o kolejne 3 tysiące.

Damian Krzaczek, wiceprezes Hymon Energy, zapewnia w komentarzu do tych wyników, że w tym roku Hymon powinien jeszcze zwiększyć łączną moc wykonanych instalacji PV.

Zarząd spółki prognozuje, że w najbliższych dwóch latach moc zainstalowanych przez nią modułów może osiągnąć nawet 300 MW.

– Planujemy dalszy rozwój i zwiększenie przychodów firmy o 63 proc. – z 306 mln zł w roku 2020 do 500 mln zł w roku 2021. Na dalszy wzrost sprzedaży wpływ mają naturalnie takie programy, jak Mój Prąd, ale również przekonanie Polaków, że inwestycja w OZE się opłaca. W związku z propozycją zmian modelu rozliczeń, przygotowujemy nową propozycję dla prosumentów. Chcemy, aby nie tylko nie stracili, ale nawet na tym zyskali. Staramy się odpowiadać na zapotrzebowanie rynku, pozyskując nowych partnerów biznesowych, na przykład koncern Blaupunkt – komentuje Damian Krzaczek.

Łączna moc wykonanych w 2020 roku mikroinstalacji fotowoltaicznych przez firmy biorące udział w badaniu rynku wykonanym przez Instytut Energetyki Odnawialnej wyniosła 418 MW.

Liderem rankingu IEO za 2020 r. okazał się Columbus Energy, którego udział w łącznej mocy mikroinstalacji wykonanych przez firmy objęte badaniem wyniósł 27,7 proc.

Komentarze

Twój adres email nie będzie publikowany.